Aktualizacje w KRS

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każda zakładana jednostka gospodarcza musi zostać zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie wymagane jest podanie wszystkich podstawowych informacji na temat danego przedsiębiorstwa takich, jak np. dane osobowe właściciela/właścicieli, forma prawna, adres i siedziba, forma prowadzenia księgowości, zakres PKD, umowa spółki, organy spółki itp..

Obowiązek zaktualizowania danych firmy w KRS ma każdy przedsiębiorca, który zdecydował się na zakup gotowej spółki. Wówczas wszystkie dane muszą ulec zmianie, aby dane przedsiębiorstwo mogło być identyfikowane z konkretnym przedsiębiorcą.

Wszystkie dane dotyczące przedsiębiorstwa muszą być aktualizowane poprzez wypełnienie odpowiednich formularzy, które na obecną chwilę można złożyć zarówno elektronicznie, jak i osobiście składając odpowiednie dokumenty.

Mimo, iż zadanie to nie jest trudne, może sprawiać przedsiębiorcom liczne problemy, których lepiej unikać, gdyż mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. W związku z tym, służymy zarówno poradą, jak i pomocą w zakresie aktualizowania danych w KRS.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i bądź spokojny o to, iż nie narażasz swojej firmy na poważne konsekwencje prawne.