jak-kupic-spolke

 

Marzy Ci się działalność gospodarcza w formie spółki z o.o.? Cały proces jej rejestracji Cię przeraża, tyle formalności, jak sobie z tym poradzić. Nic prostszego!
Rynek oferuje wiele możliwość jedną z nich jest opcja  zakupu gotowej już spółki, która pozwoli na rozpoczęcie działalności już w ciągu jednego dnia. Pojawia się więc pytanie jak kupić spółkę z o.o.?

Jest mnóstwo ofert, które można znaleźć. W ofercie znajdziemy możliwość zakupu spółki, która nigdy nie prowadziła działalności i nie posiada żadnej historii ale i takie spółki, które działalność już prowadziły i będziemy w tym przypadku musieli zakupić spółkę z całym jej inwentarzem.

Część podmiotów decyduję się na czyste, gotowe spółki, które można ukształtować według swoich własnych potrzeb, dlaczego?

♦ spółki nie posiadają żadnych zobowiązań, co potwierdzone jest notarialnie w momencie zakupu spółki
♦ nie prowadziły działalności więc nie posiadają żadnych danych kontaktowych
♦ mają bardzo szeroki zakres PKD, można podjąć działalność w dowolnym zakresie
♦ spółka nie zatrudniała żadnych pracowników
♦ nigdy nie była stroną w żadnych postępowaniach sądowych, egzekucyjnych, upadłościowych, podatkowych
♦ nie posiada żadnych uchwał, innych wiążących dokumentów
♦ nie jest stroną żadnej umowy
♦ nie jest związana z żadnym biurem rachunkowym czy doradcą prawnym

Gotowe czyste spółki z o.o. nie posiadają żadnej historii to my ją będziemy tworzyć. Ciekawe jest to, że są na rynku spółki, które zostały założone dużo wcześniej i czekają na właściciela, ta cecha jest bardo pomocna,  bo przedsiębiorstwo, które już jakiś czas istnieje na rynku cieszy się większym zainteresowaniem kontrahentów, inaczej taki podmiot jest postrzegany przez banki i konkurencję.
Zakup spółki jest bardzo atrakcyjną alternatywą wobec tradycyjnych form zakładania przedsiębiorstwa.