koszt-zalozenia-spolkiZakładamy działalność gospodarczą, wybraliśmy już formę prawną Naszej firmy będzie to spółka z o.o., czyli forma, która najczęściej wybierana jest przez podmioty gospodarcze. Droga do rozpoczęcia działalności jest daleka, bo najpierw musimy podpisać umowę spółki, dokonać rejestracji Naszej spółki w KRS i potem dopiero może cieszyć się własną firmą. Z jakimi kosztami musimy się liczyć zakładając spółkę?

1. Koszty notarialne związane z sporządzeniem umowy spółki, wymagana jest forma aktu notarialnego, zależne są od wysokości kapitału zakładowego jaki wniesiony zostanie do spółki.

2. Koszty wiążące się z zasadą jednego okienka , będziemy musieli zrobić odpisy umowy spółki,  trafią one do akt a także do Urzędu Skarbowego.

3. Podatek, dobrze Nam znane obciążenie pojawi się także w przypadku rejestracji spółki będzie on równy 0,5 % wysokości kapitału zakładowego.

4. Wydatki jakie poniesiemy w związku z dokonaniem wpisu do KRS ( opłata sądowa).

5. Koszty związane z innymi czynnościami takimi jak notarialne potwierdzenie podpisów wspólników czy wydatki wiążące się z pełnomocnikiem.

Założenie spółki będzie Nas troszkę kosztować, może poszczególne kwoty jakie będziemy musieli zapłacić nie będą jakieś ogromne ale razem będą stanowić dość duże obciążenie. Porównywalny koszt a nawet mniejszy będzie jeśli nie my zajmiemy się rejestracją spółki tylko wyspecjalizowane firmę. Ta możliwość zapewnia także szybkość i profesjonalizm. Warto więc zrobić kalkulację, która możliwość da Nam więcej korzyści.