Kiedy zakładamy działalność gospodarczą w formie spółki czeka Nas skomplikowany proces rejestracyjny. Robiąc to osobiście sąd rejonowy dokona za Nas wszystkich formalności. Czy to dobra wiadomość??

Składając do sądu wniosek o rejestrację organ ten zajmie się dalszym procesem rejestracji spółki, prześlę poszczególne formularze do Urzędu Skarbowego, Głównego Urzędu Statystycznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. My mamy wszystko z głowy nie musimy się osobiście udawać do poszczególnych urzędów i tracić czas w kolejkach.
Nasz spółka bez Naszego udziały pozyska NIP, REGON.

Tak naprawdę okazuje się jednak, że wprowadzenie procedury jednego okienka nie wiąże się z przyspieszeniem całego procesu rejestracyjnego. Okazuję się, że załatwianie wszystkich formalności przez sąd jest bardzo czasochłonne. Trzeba cierpliwie czekać aż spółka pozyska wszystkie elementy koniecznie do działania. Podmioty gospodarcze nie uczestniczą czynnie w całym tym procesie, nie odwiedzają osobiście urzędów, więc te w natłoku innych spraw, Nasze sprawy załatwiają nadmiernie się nie spiesząc.

Z takim problem nie spotykają się osoby które rejestrują spółkę przez internet ( formalności muszą załatwić osobiście) oraz podmioty, które korzystają z pomocy wyspecjalizowanych firm.