Rejestrowanie spółek przez Internet jest zdecydowanie dużo prostsze, a także tańsze niż tradycyjna forma. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz szybko cieszyć się otwartą działalnością.

Które spółki można zarejestrować przez Internet? Od 1 stycznia 2012 roku możliwe jest założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet, a od 15 stycznia 2015 roku także spółki komandytowej oraz jawnej.

Otwierając spółkę online należy uwzględnić kilka kwestii. Ważne jest, aby pamiętać, że zakładanie firmy przez Internet możliwe jest tylko wtedy, gdy wspólnicy wnoszą wkłady pieniężne. Konieczne jest także posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego e-PUAP, a gotowe wzorce umów nie pozwalają na wprowadzanie dużych zmian. 

Istotne jest, że na założenie spółki przez Internet nie potrzeba dużo czasu. Średnio sama rejestracja zajmuje około 45 min, a spółka już po 24 godzinach może figurować w KRS. Nie ma konieczności wizyty u notariusza, co jest sporą oszczędnością. Dzięki rejestracji biznesów online, jesteś w stanie zrobić wszystko sam. Nie musisz wychodzić z domu, a wszystkie instrukcje znajdziesz w Internecie.

W tym momencie możliwa jest tylko rejestracja trzech rodzajów spółek online. Jednak jest to bardzo wygodne, pozwala na szybkie podjęcie działań.