rejestracja-spolki-przez-internetPodmioty gospodarcze zakładając działalność gospodarczą najczęściej wybierają jedną z dostępnych form spółek, czy to spółki osobowe czy też spółki kapitałowe. Każda z spółek ma swoje wady i zalety i dopasowana jest do danego rodzaju działalności. Ciężko znaleźć spółkę, która okazała by się formą uniwersalną bo inna spółka pasuje do małej, jednoosobowej działalności a inna do dużego przedsięwzięcia.

Najczęściej przedsiębiorcy sięgają po spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, formę prawną, która nie wymaga dużych nakładów na kapitał zakładowy a daje możliwość prowadzenia działalności w formie osobowości prawnej.

Jeśli już przedsiębiorca zdecyduję się na rejestrację spółki z o.o. będzie miał możliwość dokonania rejestracji spółki przez internet. Spółka z o.o. jest jedyną spółką, która dają taką możliwość. Ministerstwo Sprawiedliwości planuję także wprowadzenia innych projektów, które pozwolą na rejestrację przez internet spółki jawnej i spółki komandytowej, a także umożliwią dokonywanie zmian w umowie spółki jawnej, komandytowej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Na razie jednak są to tylko projekty i specjaliści uważają, że przedsiębiorcy jeszcze na takie zmiany będą musieli cierpliwie poczekać.

Możliwość rejestracji spółki z o.o. przez internet to duże uproszczenie dla podmiotów gospodarczych, wymaga wykonania kilku czynności i obarcza podmiot gospodarczy obowiązkiem załatwienia wszystkich niezbędnych formalności związanych z urzędami samodzielnie. Przy tej metodzie rejestracji podmiot gospodarczy nie ma możliwości skorzystania z znanej wszystkim procedury jednego okienka.