zakup-gotowej-spolkiKażdy podmiot prawny ma za sobą jakąś historię, tak też jest z spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Ciężko coś znaleźć na temat jej historii, ale podobno początki takich forma organizacji pojawiły się w Niemczech około 1892 roku, tak więc już od ponad 100 lat spółki pojawiają się na rynku i cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców. Wzorce jakie zostały stworzone przez niemieckie podmioty zaczynały być popularne i kolejne kraje zaczęły je przejmować, jednym z takich krajów był Anglia gdzie spółki zaczęły funkcjonować od 1907 roku, Francja gdzie spółki zaczęły się kształtować od 1925 roku.

W Polsce uważa się, że pierwsze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zaczęły się pojawiać z początkiem XX wieku, kiedy to wydano dekret, który określał zasady funkcjonowania takich podmiotów.

Wraz z biegiem czasu pojawiają się coraz większe możliwości. Dawniej inwestor miał tylko możliwość samodzielnej rejestracji spółki dziś może skorzystać z opcji zakupu gotowej już spółki, która cały skomplikowany proces rejestracji ma już za sobą.

Dziś spółki z o.o. są formą prawną, która cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród podmiotów gospodarczych. Spółka z o.o. łączy w sobie możliwość ograniczenia odpowiedzialności za zobowiązania, które posiada spółka a także daje możliwość prowadzenia działalności jako osoba prawna. Zasady działania spółki określa Kodeks Spółek Handlowych i to po niego powinny sięgać podmioty zainteresowane rozpoczęciem działalności w formie spółki z o.o..