spolka-zoo-sprzedaz
W gospodarce utworzone zostały specjalne strefy ekonomiczne. Co to takiego ?

Specjalne strefy ekonomiczne są wyodrębnioną częścią kraju, która posiada odrębną administracje, terytorium takie nie jest zamieszkane, podmioty gospodarcze mają możliwość prowadzenia działalności w takiej strefie na specjalnych warunkach tj. możliwe jest korzystanie z zwolnienie z podatku dochodowego.

Pewnie większość podmiotów działających na rynku chciałaby w takiej strefie ekonomicznej prowadzić działalność ale niestety nie każdy może. Warunkiem skorzystania z uroków takiej strefy jest uzyskanie pozwolenia, ten proces uzyskanie pozwolenia określony został w ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych. Taki dokument wydawany jest przez zarząd każdej strefy, zarząd pomaga również potem w procesie adaptacyjnym.

SSE stworzono w celu przyspieszenia rozwoju regionów Polski, za pomocą działań jakie będą podejmować spółki. Działalność w SSE ma swoje pewne zasady, które opierają się przede wszystkim na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań, innowacyjnych pomysłów w gospodarce narodowej.
Dzięki takiej działalności zwiększy się konkurencyjność polskich produktów.

W Polsce Rada Ministrów utworzyła 14 stref ekonomicznych. Czas ich działania został przewidziany do 31 grudnia 2026 roku.

Polskie SSE to:

↔ kamiennogórska
↔ katowicka
↔ kostrzyńsko-słubicka
↔ krakowska
↔ legnicka
↔ łódzka
↔ mielecka
↔ pomorska
↔ słupska
↔ starachowicka
↔ suwalska
↔ tarnobrzeska
↔ wałbrzyska
↔ warmińsko-mazurska

One thought on “Spółko z o.o. i specjalna strefa ekonomiczna

  1. Kamilo

    Liczę na kolejne informacje. Pozdro

Comments are closed.